Reklama

Mitsubishi ASX

Na salonie genewskim Mitsubishi zaprezentuje nowy model - kompaktowy crossover o nazwie ASX.

Nazwa ASX jest akronimem określenia Active Smart (X)crossover i nawiązuje do auta koncepcyjnego ASX concept, zaprezentowanego w 2001 roku podczas North American International Auto Show w Detroit. Wówczas ASX concept zapowiadał pojawienie się outlandera 2003.

Nowy ASX, który będzie produkowany w japońskiej fabryce Okazaki, podobnie jak lancer, lancer evo i outlander, bazuje na płycie podłogowej "Project Global".

ASX to europejska wersja japońskiego modelu RVR (poprzednie wcielenia RVR trafiły w Japonii, Ameryce Północnej, Europie i kilkudziesięciu innych krajach świata do około 400 000 klientów), , którego premierę w Kraju Kwitnącej Wiśni wyznaczono na luty.

Mitsubishi ASX to kompaktowy crossover, który na Starym Kontynencie zadebiutuje w marcu, a późną wiosną trafi do sprzedaży.

Reklama

Samochód dostępny będzie z nowym, turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1.8. (z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz system "Automatic Stop & Go") oraz również nową jednostką benzynową o pojemności 1.6.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | crossover | mitsubishi | Mitsubishi ASX

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy