Reklama

Ford Escape po liftingu. Taki będzie odmieniony Ford Kuga

​Amerykański oddział Forda zaprezentował model Escape po liftingu. Warto się przyjrzeć temu pojazdowi, bo to samochód, który w Europie znamy jako Kuga.

Styliści skupili się na zmianie głównie przedniej części nadwozia Escape'a. Samochód otrzymał zupełnie nowe reflektory, bardziej płaskie i połączone ledowym paskiem biegnącym na styku maski i osłony chłodnicy. Całkowicie nowy jest zderzak.

Ford Escape otrzymał całkowicie nowy przód

Sam grill również jest nowy, pojawiło się na nim duże logo Forda (przed liftingiem było mniejsze i umieszczone na masce). Te wszystkie zmiany wymusiły również zastosowanie nowej pokrywy silnika, jest to zabieg rzadko spotykany podczas przeprowadzania liftingów.

Mniej zmian dostrzeżemy z tyłu. Zmieniono układ świateł zespolonych, ale zachowano ich kształt, nowy jest również zderzak. Z pokrywy bagażnika zniknęła klamka, teraz klapę otwiera się naciskając przycisk nad tablicą rejestracyjną. 

Nowy ekran systemu infotainment

We wnętrzu największą nowością jest nowy ekran systemu infotainment, który może mieć wielkość 13,2 cala. Ponadto znajdziemy ekran cyfrowych zegarów wielkości 12,3 cala.

Reklama

Ford Escape. Układy napędowe

Gama układów napędowych Forda Escape w USA obejmie silniki benzynowe EcoBoost (1.5 o mocy 180 KM; również w wersji hybrydowej, oraz 2.0 o mocy 250 KM) a także hybrydę plug-in o mocy 210 KM.

Nowością w amerykańskiej ofercie będzie wersja stylistyczna ST Line.

Kiedy Ford Kuga po liftingu?

Ford nie zdradził jeszcze kiedy zaprezentuje europejską Kugę po liftingu. Możemy mieć jednak pewność, że zmiany będą analogiczne, jak w Escape.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ford Kuga | Ford Escape

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy