Reklama

Fabia super 2000

O skodzie fabii można powiedzieć dużo rzeczy, ale na pewno nie to, że kojarzy się ze sportem.

Najwyraźniej jednak Czesi (a może Niemcy?) doszli do wniosku, że pora to zmienić i zaprezentowali rajdową fabię przygotowaną do rywalizacji w klasie super 2000. Przypomnijmy, że prototyp tego auta zaprezentowano podczas ubiegłorocznego salonu w Genewie.

Zgodnie z wymogami technicznymi samochód ten napędzany jest dwulitrowym, wolnossącym silnikiem, który za pośrednictwem sześciobiegowej, sekwencyjnej skrzyni biegów napędza wszystkie koła. Napęd realizowany jest poprzez zastosowanie trzech mechanicznych dyferencjałów.

Skoda fabia super 2000, której na rajdowych trasach przyjdzie rywalizować m.in. z fiatem grande punto, znajduje się jeszcze w fazie testów. Dlatego Czesi nie chcą ujawniać uzyskanej mocy, wiadomo jednak, że nie może ona przekraczać 280 KM, ale będzie niewiele mniejsza.

Obecnie nie wiadomo kiedy testy zostaną zakończone, a fabia pojawi się na rajdowych trasach.

Reklama

A co z wersją cywilną, ale usportowioną. Fani skody wciąż muszą poczekać na fabię RS. Auta takie są już również testowane, ale niewiele o nich wiadomo. Prawdopodobnie zamiast diesla 1.9 TDI napędzał je będzie benzynowy silnik turbo o mocy 140 lub 170 KM. I bardzo dobrze!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czesi | Skoda Fabia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy