Reklama

Długa "ósemka" Audi

Już niebawem na salonie samochodowym w Detroit (od 5-20 stycznia 2003 r.) zadebiutuje nowa wersja komfortowej limuzyny Audi A8. Mimo, iż wydawało się, że ten pojazd nie może być już dłuższy, to niemieccy projektanci postanowili zaprzeczyć tej tezie i jeszcze bardziej powiększyli nadwozie swojego auta do 5,18 metra. Teraz samochód zyskał nie tylko literkę "L" w nazwie (Audi A8L - od słowa long, z ang. długi) ale również większą przestrzeń, lepsze bezpieczeństwo i jeszcze wyższy komfort. Audi zaprezentowane w Detroit posiadać będzie silnik V8 o pojemności 4,2 litra oraz system "quattro" przenoszący napęd na wszystkie cztery koła.

Rozstaw osi nowego modelu Audi powiększył się o 130 milimetrów i wynosi teraz 3074 mm. Zaowocowało to głównie jeśli chodzi o przestrzeń dla pasażerów siedzących na tylnych fotelach, ale również zwiększyło stabilność i poprawiło komfort podczas jazdy.

Zobacz galerię zdjęć wydłużonej wersji Audi A8L - KLIKNIJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ósemki | Audi A8 | przestrzeń | detroit | Audi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy