Volkswagen Polo szóstej generacji zaprezentowany

Podczas dzisiejszej konferencji w Berlinie Volkswagen zaprezentował zupełnie nową odsłonę modelu Polo.

Nowy Volkswagen Polo zauważalnie różni się od poprzednika, ale już na pierwszy rzut oka widzimy z jakim modelem mamy do czynienia. Z wartych uwagi nowych zabiegów warto wymienić mocno zachodzącą na pas przedni maskę, światła LED do jazdy dziennej optycznie połączone z chromowanymi wstawkami na grillu oraz tylne lampy LED z charakterystycznym wzorem.

We wnętrzu z kolei przeprowadzono prawdziwą rewolucję - duży ekran systemu multimedialnego (6,5 lub 8 cali) przeniesiono nad nawiewy i poryto w całości jedną taflą szkła. Umiejscowiony jest on na tej samej wysokości, na której znajdują się zegary, które opcjonalnie mogą być zastąpione wyświetlaczem. Co ciekawe, nie jest to Active Info Display znany z innych modeli Volkswagena, ale jego zupełnie nowa wersja.

Reklama

Nowe Polo może także wyróżniać się wyglądem wnętrza - Volkswagen przygotował aż 12 rodzajów tapicerek i wiele listw dekoracyjnych. Auto ma być też bardziej przestronne od poprzednika, a jego bagażnik zwiększył się z 280 do 351 l.

Pod maską samochodu znajdziemy silniki od 1.0 MPI (65 KM) po 1.5 TSI (150 KM). W sumie cztery benzynowe i dwa diesla. Później dołączy do nich wersja na gaz ziemny - 1.0 TGI (90 KM), a także 200-konne GTI. Wersje o mocy przynajmniej 95 KM będzie można wyposażyć w automatyczną skrzynię DSG.

Volkswagen Polo szóstej generacji pojawi się na rynku w ostatnim kwartale tego roku.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy