Lynk & CO 01 to kuzyn Volvo XC40. W Europie tylko z miesięcznym abonamentem

Lynk & CO 01 to kompaktowy SUV mający sporo wspólnego z Volvo XC40. Chiński model wchodzi do Europy, lecz będzie dostępny wyłącznie w miesięcznym wynajmie ze stałą opłatą.

Lynk & CO jest marką koncernu Zhejiang Geely Holding Group, którego współwłaścicielem są firmy Volvo Cars i Geely Auto. Marka odniosła sukces na chińskim rynku, w ciągu niespełna 4 lat całkowita sprzedaż jej samochodów wyniosła około 570 000 sztuk.

Teraz kompaktowy SUV o nazwie 01, który na chińskim rynku zadebiutował w 2017 roku, pojawi się również na europejskich rynkach.

Chińska marka chce wprowadzić na europejskie rynki 01 z klasycznym napędem hybrydowym (HEV) opartym o silnik 1,5 i mocy 192 KM lub 262-konną hybrydę typu plug-in (PHEV).

Preferowany miesięczny abonament w cenie 500 euro

Reklama

Aby ograniczyć mnogość dostępnych wersji i pakietów, a poprzez to ograniczyć problemy z dystrybucją i ułatwić sprzedaż, Lynk & CO 01 dostępny będzie wyłącznie  w dwóch kolorach nadwozia: niebieskim lub czarnym.

Ograniczona jest również możliwość wyboru wyposażenia. Samochód dostępny będzie wyłącznie w jednej wersji, która posiada m.in. bezprzewodową ładowarkę, adaptacyjny tempomat, bezkluczykowy dostęp czy panoramiczny dach.

W Europie przedstawiciele Lynk & CO chcą - przynajmniej w początkowym etapie - oferować swojego miejskiego SUV-a wyłącznie w miesięcznym abonamencie.

Za cenie 500 euro/miesiąc klienci będą mogli przejechać maksymalnie 1250 km miesięcznie, a za obsługę posprzedażną odpowiadać będą punkty Volvo. W powyższej cenie zawarte zostało też ubezpieczenie i serwis pojazdu.

Warto też wiedzieć, że klienci będą mogli obniżyć kwotę swojego abonamentu poprzez... podnajmowanie użytkowanego samochodu innym osobom należącym do jednego z klubów (aktualnie w Europie jest ich siedem, a najbliższy znajduje się w Berlinie).

W przypadku chęci wykupienia na własność Lynk & CO 01 ceny różnią się nieznacznie w zależności od kraju. I tak, we Francji wersja plug-in wyceniona została na 41 500 euro. Dla porównania cena XC40 Recharge (hybryda plug-in) zaczyna się od 47 600 euro.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lynk&Co | abonamenty samochodowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy