Reklama

Polskie drogi

Nowe radiowozy policji. To Suzuki Swace

​Takich radiowozów polska policja jeszcze nie miała. Na drogach Opolszczyzny pojawiło się osiem oznakowanych Suzuki Swace.

Cóż to za samochody? O Swace mogło nie słyszeć nawet wiele osób interesujących się motoryzacją. Swace to pojazd zaprezentowany w ubiegłym roku i jest to rebrandowana Toyota Corolla Touring Sports, czyli w wersji kombi.

Od japońskiego pierwowzoru Swace różni się jedynie stylizację przedniej części nadwozia oraz kształtem tylnych świateł zespolonych. Rozwiązania techniczne, czy nawet wnętrze (jeśli nie liczyć zmienionego logo na kierownicy) są identyczne jak w Corolli.

Suzuki Swace ma hybrydowy układ napędowy Toyoty. Pod maską pracuje benzynowy silnik 1,8 l wspomagany elektryczną jednostką trakcyjną o mocy 72 KM. Systemowa moc - 122 KM - trafia na koła przedniej osi za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT.

Reklama

Samochód standardowo jest wyposażony  m.in. system info-rozrywki z 8-calowym ekranem dotykowym, tunerem radiowym, funkcją Bluetooth i przyciskami sterowania umieszczonymi na kierownicy. Urządzenie obsługuje technologię Apple CarPlay (dla iPhone), a także Android Auto i MirrorLink.

Radiowozy Suzuki Swace, trafiły do policjantów z Opola (2 szt.), Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Nysy oraz Strzelec Opolskich. W policyjnym malowaniu będzie je ciężko odróżnić od często używanych przez policję Toyot kombi...


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: radiowozy | Suzuki Swace | Toyota Auris

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy