Reklama

Budowa autostrad

Kolejny autostradowy bubel

Zerwanie umowy na budowę autostrady A1 przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jest bezzasadne - tak zaczyna się oświadczenie wykonawcy trasy, firmy Alpine Bau.

Według urzędników, powodem zerwania umowy są gigantyczne opóźnienia w budowie. Firma odpowiada, że winnym opóźnień jest sama GDDKiA i błędy w projekcie mostu, który miał powstać na tym odcinku autostrady.

Reklama

Wykonawca proponuje jednak negocjacje: chce wrócić do pracy i obiecuje, że trasa będzie gotowa za nieco ponad rok, czyli o dwanaście miesięcy wcześniej, niż obecnie planują to urzędnicy.

W oświadczeniu napisano również, że to czterystumetrowy most na osiemnastokilometrowej trasie był przyczyną opóźnień. A dokładniej błędy w jego projekcie.

Marcin Hadaj z GDDKiA odpowiada jednak, że firma przyjęła projekt mostu, a rzekome błędy zauważyła dopiero wtedy, gdy prace zaczęły się opóźniać. Problem mostu nie istnieje - zapewnia.

Austriacka firma grozi, że odwoła się do międzynarodowych instytucji, by dochodzić swoich praw. A autostrada - zamiast w przyszłym roku - może będzie gotowa dopiero przed Euro 2012.

RMF/INTERIA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firma | błędy | autostrady | bubel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama