Samochody elektryczne

BMW ma palący problem. I szykuje dwa nowe modele

Do amerykańskiej Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) wpłynęło zawiadomienie o zakazie używania dwóch elektrycznych modeli BMW. Z powodu usterki akumulatorów trakcyjnych mogą one stanąć w płomieniach. Tymczasem BMW anonsuje dwa nowe, elektryczne modele.

BMW wydało alert dla dwóch swoich elektrycznych modeli. Akcją objęte są auta z dziewięciu miesięcy produkcji.

BMW iX oraz i4 mogą stanąć w płomieniach

Powodem akcji przywoławczej jest odkryta wada fabryczna akumulatorów trakcyjnych dostarczonych przez Samsunga. W wyniku uszkodzenia w procesie produkcji w baterii może dojść do zwarcia i w efekcie pożaru auta. Producent zaleca, aby nie parkować samochodów w garażach i nie używać ich do czasu wymiany baterii trakcyjnych.

Akcją objęte są w sumie 83 auta na całym świecie, których daty produkcji z numeru VIN mieszczą się między 22 listopada 2021 a 30 lipca 2022. Producent poinformował już telefonicznie swoich klientów o zaistniałej sytuacji, dostaną oni także powiadomienie listowne. Baterie trakcyjne zostaną wymienione bezpłatnie.

Reklama

Nowe elektryki od BMW

Tymczasem bawarska marka anonsuje pojawienie się na rynku dwóch nowych modeli. W 2025 roku na rynku mają pojawić się dwa zupełnie nowe samochody elektryczne BMW. Pierwszy z nich ma być kompaktowym sedanem, a drugi sportowym SUV-em. Z nieoficjalnych informacji wynika, że elektryczny sedan będzie w gamie BMW pozycjonowany obok klasy 3.

Samochody powstaną na zupełnie nowej platformie podłogowej Neue Klasse, która jest specjalnie skonstruowana właśnie do samochodów elektrycznych. Na razie nie mamy więcej informacji na temat nadchodzących modeli BMW, ale do tematu na pewno wrócimy.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | BMW iX
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy