Rynek paliw

"Tankujcie wcześniej"! Apel Orlenu do jadących na granicę z Ukrainą

Rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska zaapelowała do osób jadących na granicę z Ukrainą, aby wcześniej tankowali swoje samochody. Tak aby na przygranicznych stacjach nie było problemu z paliwem dla najbardziej potrzebujących.

"W związku z gigantycznym ruchem na granicy polsko-ukraińskiej, apelujemy do wszystkich wybierających się w tamtym kierunku o możliwie wcześniejsze tankowanie" - napisała w niedzielę na Twitterze rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska.

Zapewniła, że koncern przez cały czas realizuje wzmożone dostawy paliwa do pasa przygranicznego. "Ale warto pozostawić paliwo tym, którzy najbardziej go potrzebują" - zauważyła.

PKN Orlen informował, że w czwartek sprzedaż paliw na stacjach jego sieci wzrosła nawet o 300-400 proc. Aby usprawnić pracę stacji, czasowo wprowadzono sprzedaż paliwa wyłącznie do baków. W związku z toczącym się na Wschodzie konfliktem zbrojnym Rosja-Ukraina i wynikającą stąd niepewnością o ciągłość dostaw ropy naftowej i paliw, PKN Orlen, Grupa Lotos oraz PERN zapewniły, że Polska ma wystarczające zapasy i paliw na stacjach nie zabraknie.
***

Reklama

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy