Polskie drogi

To wcale nie był film akcji. Dramatyczny pościg w Lublinie

Policjanci po pościgu zatrzymali 37-latka, który uciekając ulicami Lublina stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wcześniej mężczyzna sterroryzował nożem klientów na stacji benzynowej, a następnie zniszczył drzwi w salonie fryzjerskim.

 

Wczoraj około godziny 16:30 policjanci z Bełżyc zostali poinformowani o agresywnym mężczyźnie, który na stacji paliw w Kozubszczyźnie groził pozbawieniem życia jednemu z klientów. Następnie uderzył 58-latka powodując u niego obrażenia ciała. 

Sprawca odjechał ze stacji samochodem marki Volkswagen Golf i podjechał pod znajdujący się obok salon fryzjerski. Tam po awanturze uszkodził dwie pary drzwi i odjechał.

Dramatyczny pościg ulicami Lublina

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z pobliskiego komisariatu. Nieopodal drogi ekspresowej S-19 zauważyli opisywany pojazd i podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący zignorował sygnały dawane przez mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za autem, które poruszając się z dużą prędkością wjechało na ekspresówkę.

Reklama

Do pościgu dołączyli policjanci z lubelskiej drogówki. Uciekający łamał przepisy ruchu drogowego, jechał pod prąd i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Nie stosował się także do sygnalizacji świetlnej. Ostatecznie Volkswagen został zatrzymany na al. Tysiąclecia w pobliżu dworca PKS.

Mężczyzna był wcześniej notowany

Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, którym okazał się 37-latek z gminy Konopnica Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy Z uwagi na jego agresywne zachowanie została od niego pobrana krew do badań na zawartość substancji odurzających. W jego aucie policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż. 

37-latek trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu oraz wolności, a także za uprawę konopi. Zgodnie z przepisami, za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie też odpowiadał za groźby i uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia, a także za popełnione wykroczenia drogowe.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: Lublin | Pościg | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy