Polskie drogi

Kuriozalna sytuacja na drodze. Powodem totalne nieporozumienie kierowców

Jazda samochodem to nie tylko znajomość przepisów prawa. Ważnym czynnikiem jest także poprawne odczytywanie zachowania innych uczestników ruchu. Niedawno mogli się o tym przekonać kierowcy, którzy "zakleszczyli się" na jednym ze skrzyżowań. Absurdalną sytuację nagrała kamera w pojeździe.

 

Na materiale opublikowanym w popularnym kanale YouTube "STOP CHAM" możemy zaobserwować, jak czwórka kierowców doprowadza do całkowitego zablokowania drogi.

Wszystko zaczyna się od grafitowego Mercedesa, który postanawia wyprzedzić czekającego do skrętu w lewo Forda. Ten z kolei zwleka z manewrem, ponieważ z podporządkowanej drogi wyjeżdża złoty VW T-Roc. W ten sposób dochodzi do pierwszego "zakleszczenia" pojazdów, a tym samym zablokowania całej drogi.

Brak zdecydowania kierowców podczas wykonywania kolejnych manewrów, doprowadza do jeszcze większego chaosu. Sytuacje dodatkowo komplikuje śmieciarka, która niespodziewanie wyłania się ze wspomnianej wyżej uliczki. Na domiar wszystkiego z naprzeciwka nadjeżdżają kolejne samochody.

Reklama

Totalne nieporozumienie kierowców

Ostatecznie do sytuacji wtrąca się jeden z operatorów śmieciarki, który po wyjściu z pojazdu pomaga zakłopotanym kierowcom znaleźć wyjście z tej - jakby się mogło wydawać - patowej sytuacji.

Film ten jest idealnym dowodem na to, że jazda samochodem to nie tylko umiejętność kręcenia kierownicą i znajomość przepisów prawa. Innym, równie ważnym elementem jest przewidywanie zachowania innych uczestników ruchu. Chociaż w tym przypadku winnym całego zamieszania jest niecierpliwy kierowca Mercedesa, prawidłowe odczytywanie zamiarów innych kierowców, zapewne przyspieszyłoby odkorkowanie skrzyżowania. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: korek | polskie drogi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy