Polskie drogi

Duża zmiana pogody. Jazdę utrudni śnieg z deszczem

Po okresie cieplejszej wiosennej pogody kierowcy muszą się nastawić na pogorszenie pogody. Wieczorem w niektórych regionach kraju może padać nawet śnieg z deszczem, drogi będą więc śliskie.

Mżawka bądź przelotne opady deszczu występują w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Nawet niewielki deszcz w połączeniu z kurzem i piaskiem leżącym na nawierzchni wielu dróg może być niebezpieczny. Powstaje wówczas maź, która wyraźnie wydłuża drogę hamowania.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracują na nich 3 pojazdy do zimowego utrzymania.

Spodziewane opady śniegu z deszczem

GDDKiA przekazała, że w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, wieczorem na krańcach północno-wschodnich przechodzącymi w deszcz ze śniegiem, a w górach w śnieg.

Reklama

Lokalnie na południu kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna na północy kraju od 6 st. C do 9 st. C; na pozostałym obszarze od 10 st. C do 15 st. C.

Wiatr umiarkowany, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich, nad morzem skręcający na północny. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 60 km/h. 

 ***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | warunki na drogach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy