Polskie drogi

Ciężarówka przewróciła się w poprzek drogi S3. Kierowca nie zauważył kosiarzy?

Ciężarówka całkowicie zablokowała ruch na drodze S3 w kierunku Zielonej Góry. Według wstępnych ustaleń kierujący nie zauważył służb koszących trawę.

Ciężarówka przewróciła się na S3 pod Świebodzinem

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 10:30, na drodze ekspresowej S3, pomiędzy węzłami Świebodzin Północ i Świebodzin Południe. Ciągnik siodłowy z naczepą przewrócił się w poprzek drogi, całkowicie ją blokując i uszkadzając bariery energochłonne po obu stronach.

Według wstępnych ustaleń, kierowca zestawu, jadący w stronę Zielonej Góry, uderzył w poduszkę zderzeniową, jaką ustawiły w tym miejscu służby koszące trawę, pomiędzy jezdniami ekspresówki. Policjanci dopiero ustalają, czy kierowca zagapił się, zasnął, czy może coś innego doprowadziło do zdarzenia. Jak można wnioskować ze śladów opon na asfalcie, tir poruszał się lewym pasem, gwałtownie skręcił w prawo (najpewniej po uderzeniu w poduszkę), wjeżdżając prosto w barierę energochłonną i przewracając się.

Reklama

Jak poinformował asp. Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie, nikt nie został poważnie ranny. Nie wiemy jednak, czy ucierpiał któryś z pracowników koszących trawę, czy sam kierowca tira.

Droga S3 jest już przejezdna po wypadku ciężarówki

Według wstępnych szacunków utrudnienia na drodze S3 miały trwać przez około trzy godziny. Ostatecznie jednak kierowcy musieli czekać znacznie dłużej i przez ponad osiem godzin obowiązywał objazd tak zwaną "starą trójką". Obecnie ruch na drodze S3 odbywa się bez problemów w obu kierunkach.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadki drogowe | droga S3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy