Polskie drogi

252 km/h BMW M6! Interweniowała policja

Lubuscy policjanci nagrali kierowcę BMW M6, który jechał autostradą A2 z prędkością ponad 250 km/h.

Autostrady to drogi przystosowane do podróżowania z wysokimi prędkościami. Jak wysokimi? To już właściwie kwestia umowa. W Niemczech wciąż istnieją odcinki, na których nie ma żadnych ograniczeń, ale w wielu innych europejskich krajach obowiązują ograniczenia do 130 czy nawet 120 km/h.

W Polsce od kilku lat można po autostradach jeździć z prędkością 140 km/h. Jednak niektórzy kierowcy zapominają o tym... Najwyraźniej znalazł się wśród nich mężczyzna, który jechał lubuskim odcinkiem autostrady A2 z prędkością 252 km/h.

Reklama

Nie da się ukryć, że auto, którym podróżował było przystosowane do szybkiej jazdy. BMW M6 napędzane jest silnikiem o mocy 560 KM, wyposażone w sportowe zawieszenie i hamulce. To wszystko nie oznacza jednak, że przekraczanie prędkości o 110 km/h na autostradzie jest zachowaniem rozsądnym. Inni kierowcy raczej nie spodziewają się, że ktoś może podróżować tak szybko, a zajechanie drogi przy tych prędkościach może się skończyć tragicznie.

Za kierownicą BMW siedział 43-letni kierowca. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pirat drogowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy