WRC. Nowy lider w Grecji i spadek Kajetanowicza

Kalle Rovanpera wysunął się na prowadzenie w Rajdzie Akropolu. Z kolei Kajetan Kajetanowicz spadł z pierwszego na drugie miejsce w kategorii WRC3.

W czwartek uczestnicy zmagań mieli do pokonania pod Akropolem tylko jeden odcinek specjalny o długości zaledwie 0,98 km. Dzień później było ich pięć, a załogi ani razu nie zjeżdżały do serwisu i w przypadku awarii były zdane tylko na swoje własne umiejętności.

Rovanpera przed rozpoczęciem piątkowej rywalizacji był trzeci ze stratą 0,8 s do będącego wówczas liderem Sebastiana Ogiera (obaj Toyota Yaris WRC). Po jej zakończeniu wymienili się lokatami, a Fin ma teraz nad broniącym tytułu Francuzem 3,9 s przewagi. Między nimi plasuje się mistrz świata z 2019 roku Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 WRC) - 3,7. Dopiero na 16. miejsce spadł dotychczasowy wicelider Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC), który w piątek miał problemy ze skrzynią biegów.

Reklama

Z dziewiątej pozycji na 10. w klasyfikacji generalnej spadli Kajetanowicz i Szczepaniak (Skoda Fabia Rally2 Evo), którzy tracą do Rovanpery ponad trzy minuty. W WRC3 wyprzedza ich obecnie o 10,4 Brytyjczyk Chris Ingram (Skoda Fabia Rally2 Evo).

W klasyfikacji generalnej MŚ Ogier ze 162 punktami wyprzedza będących ex aequo na drugim miejscu Evansa i Belga Thierry'ego Neuville'a (Hyundai I20 WRC) - obaj mają po 124 pkt. W WRC3 prowadzi Francuz Yohan Rossel (Citroen C3 Rally) - 127 pkt, który w Grecji jest jak na razie czwarty, a wiceliderem jest Kajetanowicz - 82 pkt.

Rajd Akropolu wrócił do kalendarza MŚ po ośmiu latach przerwy. To jest jedna z najstarszych rund WRC. Jego pierwsza edycja była rozegrana już w 1953 roku. Tegoroczna zakończy się w niedzielę.

***

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy