Reklama

Rajd Safari po drugim etapie

Colin McRae (Ford Focus WRC) prowadzi po drugim etapie jubileuszowego, 50. Rajdu Safari. Po pięciu dzisiejszych, a dziewięciu w całym rajdzie próbach Brytyjczyk wyprzedza Harriego Rovanperę (Peugeot 206 WRC) o 2:26,2.

Trzecie miejsce zajmuje inny kierowca zespołu Forda - Markko Martin, jednak jego strata do lidera jest już ogromna i wynosi 10:30,5. Czwartą pozycję zajmuje Thomas Radstrom jadący Citroenem Xsarą WRC. Na ostatniej próbie z imprezy wycofał się Richard Burns (Peugeot 206 WRC), który przekroczył limit dopuszczalnych spóźnień.

Burns uszkodził koło jeszcze podczas poprzedniego oesu numer osiem. Później próbował dojechać na trzech kołach do strefy serwisowej, jednak jego Peugeot 206 WRC. W pierwszej szóstce znajdują się jeszcze dwa francuskie pojazdy - piąty jest młody Sebastian Loeb (Citroen Xsara WRC), a szósty specjalista od asfaltów Gilles Panizzi (Peugeot 206 WRC).

Reklama

Wcześniejszy, ósmy odcinek specjalny Rajdu Safari, ponad 80-kilometrowy Kerrerie, był areną dramatu dwóch byłych mistrzów świata. Jako pierwszy z rywalizacji odpadł Tommi Makinen, w którego Subaru Imprezie WRC uszkodzeniu uległo zawieszenie - Fin po przejechaniu około trzydziestu kilometrów musiał się zatrzymać. Oględziny prawego przodu wykazały, że nie ma nawet mowy o kontynuowaniu jazdy i czterokrotny mistrz świata musiał podjąć bolesną decyzję o wycofaniu. Niewiele dalej ujechał Carlos Sainz. W Fordzie Focusie WRC Hiszpana zaczęło spadać ciśnienie oleju. El Matador zatrzymał się na 46 kilometrze odcinka, próbował wraz z pilotem Luisem Moyą naprawić pasek pompy olejowej, ale okazało się to zadanie zbyt trudne w polowych warunkach. Tym samym z rajdu odpadł kolejny mistrz!

Jeszcze na dojazdówce po siódmym odcinku, swą kenijską przygodę zakończył natomiast dobrze spisujący się Kenneth Eriksson. W jego Skodzie Octavii WRC nawaliła skrzynia biegów. Awaria była na tyle poważna, że nie dało się nawet dotrzeć do serwisu.

Jutro na kierowców czekają ostatnie trzy odcinki specjalne Rajdu Safari. Mimo, że to tylko trzy próby, to w tak morderczych warunkach wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Wyniki Rajdu Safari po II etapie(po 9 z 12 OS)
 1. Colin McRae (W.Brytania/Ford Focus)     5:39.02,8
 2. Harri Rovanpera (Finlandia/Peugeot 206) strata 2.26,2
 3. Markko Martin (Estonia/Ford Focus)       9.20,5
 4. Thomas Radstrom (Szwecja/Citroen Xsara)    13.17,7
 5. Sebastien Loeb (Francja/Citroen Xsara)    16.50,4
 6. Gilles Panizzi (Francja, Peugeot 206)     34.43,3
 7. Roman Kresta (Czechy/Skoda Octavia)      38.07,1
 8. Juha Kankkunen (Finlandia/Hyundai Accent)   38.25,4
 9. Alister McRae (W.Brytania/Mitsubishi Lancer)1.03.29,1
10. Marcos Ligato (Argentyna/Mitsubishi Lancer) 1.48.31,0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL