Reklama

Słowacki Touareg

Fabryka Volkswagena na Słowacji będzie miała trudności z wykonaniem tegorocznych planów dotyczących produkcji modelu Touareg - powiedział wysoki rangą przedstawiciel firmy.

Zakład chce w tym roku zwiększyć produkcję auta o 50% w stosunku do 2003 r., kiedy to z linii produkcyjnych zjechało 30 tys. sztuk. Decyzja o zwiększeniu produkcji terenowego auta VW ma związek z niespodziewanie dużym popytem na rynku. "W tym roku chcemy wyprodukować 90 tys. egzemplarzy Touarega, ale wydaje się, że i tak nie jest to liczba wystarczająca.

Będziemy mieli duże problemy z wykonaniem nawet tego planu - powiedział Jozef Uhrik, prezes słowackiego oddziału VW. Przedstawiciel firmy nie udzielił dalszych informacji na ten temat, ale dodał, że zakład czyni przygotowania w ramach planów dalszego zwiększania produkcji Touarega.

Słowacka fabryka VW szykuje się również do podjęcia produkcji terenowego modelu Audi do końca przyszłego roku. Zakład zamierza także kontynuować w tym roku produkcję VW Polo i samochodów SEAT - w ubiegłym roku z linii produkcyjnych zjechało 281 tys. pojazdów, co było zgodne z wcześniejszymi prognozami. (Samar)

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Auta | fabryka | Volkswagen

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy