Polak szefem ekipy Citroen Racing

Polak Marek Nawarecki, dotychczas zajmujący się obsługą klientów w zespole rajdowym Citroen Racing, został mianowany szefem całego teamu rajdowego, startującego w mistrzostwach świata.

Dotychczasowy dyrektor zespołu Yves Matton ma zająć się szczególnie startami zespołu w mistrzostwach świata samochodów turystycznych (WTCC), którego zawodnikiem będzie dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb.

Nawarecki w sezonie 2013 blisko współpracował z Robertem Kubicą, który jeżdżąc DS3 RRC zdobył tytuł mistrza świata w WRC-2. Pomimo tego francuski team nie podpisał kontraktu na nowy sezon z byłym kierowcą Formuły 1, który związał się z zespołem M-Sport, reprezentującym Forda.

Kierowcami fabrycznego zespołu Citroena na sezon 2014 zostali Brytyjczyk Kris Meeke i Norweg Mads Oestberg. Trzecim zawodnikiem w wybranych imprezach będzie pochodzący z Emiratów Arabskich Khalid al-Qassimi. W projekcie kalendarza zaplanowano dla niego start w rajdach Szwecji, Portugalii, Włoch i Hiszpanii. Jego głównym zadaniem będzie walka o tytuł w mistrzostwach Bliskiego Wschodu.

Meeke jest zwycięzcą cyklu Intercontinental Rally Challenge (IRC) w 2009 roku, a Oestberg w tegorocznych mistrzostwach świata uplasował się na szóstej pozycji.