Reklama

Kuchar wygrywa Magurski

Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) wygrał w sobotę 3. Rajd Magurski, pierwszą tegoroczną eliminację mistrzostw Polski.

Na drugiej pozycji uplasował się Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer) ze stratą 7,9 do lidera, a na trzeciej Sebastian Frycz (Subaru Impreza) - strata 40,0 s.

Kuchar był liderem rajdu po dwóch pierwszych odcinkach specjalnych. Po trzecim piątkowym OS-ie stracił pierwsze miejsce na rzecz obrońcy tytułu mistrza Polski Leszka Kuzaja (Subaru Impreza).

Kuzaj prowadził tylko przez dwa odcinki specjalne. Na piątym wypadł z trasy, stracił prawie 12 minut i liderem został ponownie Kuchar, który utrzymał przodownictwo do mety.

Leszek Kuzaj po pierwszym dniu zajmował w klasyfikacji generalnej rajdu 32. miejsce. Drugiego dnia zaczął odrabiać straty, ale nie udało mu się awansować na podium, pomimo tego, że z dwunastu odcinków specjalnych wygrał sześć.

Reklama

Udany powrót na rajdowe trasy zanotował Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer), który po czterech latach przerwy w startach zajął w klasyfikacji generalnej drugą lokatę.

Pecha miał Tomasz Czopik (VW Polo S2000), wicelider po sześciu piątkowych próbach. Kierowca z Krakowa na pierwszym sobotnim odcinku wypadł z trasy, stracił prawie trzy minuty i drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Nie miał szczęścia także Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer), który na 11. odcinku specjalnym przebił oponę i stracił trzecie na rzecz Sebastiana Frycza (Subaru Impreza).

Rajd rozegrany został w trudnych, zmiennych warunkach drogowych; śnieg, lód, błoto pośniegowe, miejscami czarny asfalt - sprawiły wielu zawodnikom poważne problemy z doborem opon.

Wyniki 3. Rajdu Magurskiego (nieoficjalne, do czasu zatwierdzenia przez ZSS):

1. Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) 1:36.46,4

2. Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer) strata 7,9 s

3. Sebastian Frycz (Subaru Impreza) 40,0

4. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer) 1.00,2

5. Michał Sołowow (Mitsubishi Lancer) 1.24,6

6. Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer) 1.46,0

7. Tomasz Czopik (VW Polo S 2000) 3.07,2

8. Jakub Wysocki (Mitsubishi Lancer) 3.17,4

9. Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer) 3.57,1

10. Maciej Lubiak (Fiat Punto S 2000) 4.42,8

...

16. Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) 11.02,9

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy