Reklama

Ford jednak sporo "wort"

Obiegowe, "chłopskie" powiedzenie o Fordzie nie wyraża się zbyt pochlebnie. Co dziwne jednak, osoby które je głoszą nie mają najczęściej nic więcej do powiedzenie na temat samochodów tej marki.

U nas takich twierdzeń nie znajdziecie. Są za to inne, jak np. poniższa:

Reklama

"Sierra 2.0 z roku 1983. Były samochód mojego taty. Zdarzało się, że i nim podróżowałem.

Oto moje refleksje na temat tego samochodu: wygląd: na pewno jak na rok 1983 to rewelacja, następne modele nie były poddane dużym zmianom wizualnym przez kilkanaście lat produkcji ten samochód za dużo się nie zmienił. Silnik: dwa litry za słabe jak na ten samochód; przyśpieszenie nie mierzone, wg mnie 20 sekund do 100, jeżeli nie więcej. Ten model miał jeszcze 4 biegową skrzynie biegów dlatego trudno było jeździć nim na trasie. Max 110. Maksymalna prędkość z jaką jechałem Sierrą to 160. Zawieszenie: komfortowe, miękkie, czasami trochę bujało.

Ale naprawdę wygodne. Silnik: mało tysięcy wytrzymują: pierwszy silnik wytrzymał 350 lub 450 (ciężko stwierdzić bo licznik jest do 99999 km. Następne, bo mój tato zmieniał, tez nie były zbyt wytrzymałe. Podsumowanie: samochód udany, zawieszenie wygodne, słabe ogrzewanie, słaba odporność na korozje, minusem są tarcze hamulcowe z przodu, nagrzane tarcze + wjazd do kałuży (szybkie schłodzenie) powodował wykrzywienie się tarcz (brak osłony). Samochód jest bardzo wytrzymały (tato kilkakrotnie zmieniał silnik). Wg moich obliczeń Ford Sierra mojego taty przejechał prawie milion km (przy zakupie: 350 lub 450 tysięcy + 9 letnie użytkowanie mojego taty po 50 lub więcej tysięcy. Licząc 350 + 450 = 800 tys. I nadal jeździ. Na pewno pod koniec używania przez mojego tatę to był wrak. Ale osoba która go kupiła zrobiła dosyć gruntowne naprawy. I jeździ. :) Plusem samochodu jest jego wnętrze, przestronne, jak na lata osiemdziesiąte nowoczesne (+ duża liczba kontrolek np. od tarcz hamulcowych; pasów)".

Lektura innych komentarzy przekonuje, że nie jest to jednostkowa opinia. Również nowsze samochody oceniane są jako trwałe, może poza - ale to są zarzuty dosłownie do wszystkich marek - zawieszeniem. Cóż, dróg w europejskim tego słowa znaczeniu, u nas niemal nie ma...

Czy warto więc kupować używanego Forda? Zobacz inne komentarze i dodaj swoją opinię!.

Możesz również podzielić się wrażeniami z jazdy innymi samochodami. Wystarczy wybrać markę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: silnik | ford

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy