Reklama

Bezpieczne jak nigdy!

EuroNCAP, niezależna organizacja, która specjalizuje się w badaniu poziomu bezpieczeństwa samochodów przedstawiła dziś wyniki najnowszych testów zderzeniowych.

Tym razem rozbito nowego forda mondeo, hyundaia i30 oraz volkswageny tiguan i caddy.

Obyło się bez niespodzianek. Najnowszy rodzinny model Forda wyszedł z próby obronną ręką. Samochód uzyskał wynik pięciu gwiazdek za ochronę dorosłych i czterech za ochronę dzieci. Niezadowoleni mogą być jedynie piesi. Poziom ich bezpieczeństwa w spotkaniu z przodem mondeo oceniono na dwie gwiazdki. Ogólnie jednak wynik forda należy uznać za bardzo dobry. Dotychczas jedynie citroen C5 uzyskał w testach lepszą ocenę.

Identyczny wynik, co rodzinny sedan Forda otrzymał nowy niewielki SUV Volkswagena - tiguan. Z wynikiem pięciu gwiazdek za ochronę dorosłych i czterech za ochronę dzieci, zarówno ci pierwsi, jak i drudzy mogą się w nim czuć w pełni bezpiecznie. Jak na SUVa dwie gwiazdki przyznane za ochronę pieszych należy uznać za dobry wynik.

Nieco gorszy rezultat uzyskały: nowy model hyundaia - i30 i volkswagen caddy. Oba samochody dostały po cztery gwiazdki w kategorii ochrony dorosłych, trzy za ochronę dzieci i dwie za ochronę pieszych. W hyundaiu, w przypadku zderzenia czołowego na największe obrażenia narażone są uda kierowcy. Kierującemu volskwagenem caddy grożą również niewielkie obrażenia klatki piersiowej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy