82-latka sterroryzowała osiedle w Opolu. Uszkodzonych ponad 40 aut

W ręce policji wpadł wandal, który od grudnia siał postrach wśród mieszkańców osiedla Chabrów w Opolu. Pod osłoną nocy ktoś notorycznie przebijał opony w zaparkowanych na osiedlowych parkingach pojazdach. Dzięki wytężonej pracy policjantów wandala udało się w końcu zatrzymać. Okazała się nim 82-letnia emerytka.

Od grudnia ubiegłego roku mieszkańcy osiedla Chabrów w Opolu systematycznie padali ofiarami wandala, który przebijał opony w ich samochodach. Sprawca działał według utartego schematu - samochody zawsze uszkadzane były w nocy, a ich właściciele dowiadywali się o przykrej niespodziance, gdy rankiem spieszyli się do pracy. Przebite opony miały też charakterystyczne ślady wskazujące, że do ich uszkodzenia użyto tego samego narzędzia. Kierowcy żyli w coraz większym strachu. Jednej nocy wandal był w stanie unieruchomić kilka pojazdów przecinając kilkanaście opon.

Reklama

Policjani w cywilu w obławie na starszą panią

Do policji wciąż zgłaszali się kolejni poszkodowani, a straty przekroczyły 20 tys. zł. By powstrzymać akty wandalizmu, rejon osiedla Chabrów objęty został przez policjantów szczególną troską. Nocą patrolowali go funkcjonariusze po cywilnemu poruszający się nieoznakowanym radiowozem. Policjanci z wydziału kryminalnego skrupulatnie przeglądali zapisy monitoringu. Wyzwanie było spore, bo osiedle Chabrów to gęsto zabudowane zbiorowisko bloków i wieżowców z wielkiej płyty, obfitujące w wąskie uliczki i ciasne zaułki.

Wytężona praca przyniosła jednak efekt. Gdy sprawcę udało się wreszcie zatrzymać, okazała się nią być... mieszkająca w okolicy 82-letnia emerytka. Starsza pani miała nawet specjalnie przygotowane narzędzie do przebijania opon.

Za zniszczenie mienia znacznej wartości starszej pani grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Można jednak zakładać, że przed postawieniem zarzutów prokurator wystąpi o konsultację medyczną, by ustalić, czy sprawczyni zdawała sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opole

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy