Toyota Hilux

Toyota Hilux to legendarny pick-up japońskiej marki, który jest obecny na rynku od ponad pół wieku. Model charakteryzuje się trwałością i wysokim poziomem właściwości użytkowych. Na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy Toyoty Hilux.
Toyota Hilux - najważniejsze informacje
Praktyczne nadwozie z pojemną przestrzenią ładunkową oraz mała awaryjność to najmocniejsze strony Toyoty Hilux. /materiały prasowe

Toyota Hilux - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  1969

Toyota Hilux to legendarny pick-up japońskiej marki, który jest obecny na rynku od ponad pół wieku. Model charakteryzuje się trwałością i wysokim poziomem właściwości użytkowych. Na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy Toyoty Hilux.

Historia Toyoty Hilux

Poprzednikiem popularnego Hiluxa była Toyota Stout. Nowy model, zaprezentowany w 1969 roku, był początkowo oferowany na rynkach japońskim i północnoamerykańskim. Dopiero piąta odsłona Toyoty Hilux trafiła do europejskiej sieci sprzedaży. 

Obecnie w salonach można kupić ósmą generację modelu. Główni konkurenci to Mitsubishi L200, Nissan Navara i Volkswagen Amarok.

Toyota Hilux – generacje

Pierwszą generację Toyoty Hilux zaprezentowano w 1969 roku. Niewielki pick-up z tylnym napędem wyposażono w pojedynczą kabinę. Trzy lata później na rynek weszła druga odsłona modelu, która w zasadzie była znacznie zmodyfikowanym poprzednikiem. Po raz pierwszy model Hilux oferowano z dwoma wariantami długości przestrzeni ładunkowej.

W 1978 roku odbyła się premiera trzeciej generacji. Po raz pierwszy w historii modelu były dostępne wersje z podwójną kabiną i napędem na cztery koła. Pięć lat później na rynek weszło czwarte wydanie Toyoty Hilux o zupełnie nowej konstrukcji nadwozia.

Piąta odsłona modelu została zaprezentowana w 1989 roku. Zmodernizowano stylistykę nadwozia, natomiast technologicznie w dużej mierze korzystano z rozwiązań poprzednika. Model po raz pierwszy był produkowany także w Europie, w niemieckich zakładach Volkswagena. Na podstawie umowy pomiędzy dwoma markami samochodowymi Hilux na terenie Niemiec był sprzedawany pod nazwą Volkswagen Taro.

Toyota Hilux szóstej generacji została zaprezentowana w 1998 roku. Ten model charakteryzował się zupełnie nową stylistyką o opływowych kształtach. W 2005 roku do salonów zawitała siódma odsłona Hiluxa z nowoczesnym nadwoziem o znacznie zwiększonych wymiarach.

Najnowsza generacja Toyoty Hilux jest dostępna od 2016 roku. Model jest sprzedawany także w specjalnych wersjach, takich jak Invincible, co po polsku znaczy: niezwyciężona. Ładowność modelu została zwiększona do 1000 kg.

Toyota Hilux – dane techniczne

W palecie silników oferowanych w modelu Hilux dominują rzędowe czterocylindrowe jednostki. Wolnossące silniki benzynowe były dostępne także w wersjach V6 o mocy od 150 do 245 KM. Z kolei wolnossące diesle osiągały od 62 do 96 KM. Znacznie większą moc generują turbodoładowane jednostki wysokoprężne, które w nowszych generacjach modelu uzyskują od 120 do 204 KM.

Toyoty Hilux wyprodukowane po 1972 roku można było opcjonalnie wyposażyć w automatyczne skrzynie biegów. Do dziś są w sprzedaży wersje z przekładniami manualnymi. Automaty stanowią seryjne wyposażenie w najbogatszych wersjach wyposażenia. Od 1978 roku tylnonapędowy model Hilux jest sprzedawany z opcjonalnym napędem na cztery koła.

Toyota Hilux – opinie kierowców

Praktyczne nadwozie z pojemną przestrzenią ładunkową oraz niska awaryjność to najmocniejsze strony Toyoty Hilux. Nowsze odsłony modelu oferują wygodne i dobrze wykonane wnętrza. Właściwości jezdne terenowego pick-upa na utwardzonych drogach pozostawiają nieco do życzenia.

Toyota Hilux - Wiadomości

 • Toyota Hilux w wersji elektrycznej. Japończycy pokazali nowy koncept

  Toyota Hilux w wersji elektrycznej. Japończycy pokazali nowy koncept

  Poniedziałek, 4 grudnia (13:22)
  Toyota Hilux to bestseller wśród aut użytkowych i jak wszystkie inne modele, prędzej czy później zadebiutuje w bezemisyjnym wydaniu. Wiele wskazuje na to, że na elektrycznego Hiluxa nie...
 • Zakazana reklama, której nie zobaczycie w TV. Powód jest kuriozalny

  Zakazana reklama, której nie zobaczycie w TV. Powód jest kuriozalny

  Piątek, 24 listopada (13:33)
  Wysoko litrażowe silniki i wysoka emisja spalin są tym, z czego rezygnować muszą producenci samochodów. Niemile widziane w dzisiejszych czasach są także reklamy, które mogą zachęcać do...
 • Nowa Toyota Hilux jest (prawie) jak z Rajdu Dakar. Konkurenci powinni się bać?

  Nowa Toyota Hilux jest (prawie) jak z Rajdu Dakar. Konkurenci powinni się bać?

  Środa, 18 października (12:35)
  Toyota Hilux otrzymała nową, usportowioną, a zarazem oferującą lepsze właściwości jezdne w terenie, wersję. Japoński producent rozszerzył rozstaw kół i zwiększył prześwit, a do tego...
 • Reklama

 • Toyota bez konkurencji. Polacy nie mają wątpliwości

  Toyota bez konkurencji. Polacy nie mają wątpliwości

  Wtorek, 17 października (08:05)
  Kolejny rok i kolejne zwycięstwo na horyzoncie. Statystyki po trzech kwartałach 2023 roku stawiają sprawę jasno - liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce znowu będzie Toyota. W ciągu...
 • Pick-up musi mieć diesla pod maską? Udowodnili, że wcale nie

  Pick-up musi mieć diesla pod maską? Udowodnili, że wcale nie

  Poniedziałek, 18 września (13:51)
  Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin oraz prowadzona przez władze wielu państw proekologiczna polityka sprawiają, że pojawia się coraz więcej tego typu samochodów z napędem na...
 • Toyota Hilux GR Sport w Polsce. Znamy cenę

  Toyota Hilux GR Sport w Polsce. Znamy cenę

  Czwartek, 10 marca 2022 (10:57)
  W Polsce można już zamawiać topową wersję Toyoty Hilux - model Hilux GR SPORT. Ceny samochodu rozpoczynają się od 259 407 zł brutto.
 • Reklama

 • Toyota awansuje na rynku aut użytkowych

  Toyota awansuje na rynku aut użytkowych

  Poniedziałek, 24 stycznia 2022 (09:47)
  Toyota jest trzecią najpopularniejszą marką na polskim rynku nowych samochodów użytkowych do 3,5 t. W 2021 roku klienci Toyoty zarejestrowali 9220 aut tego typu, czyli o 3490 sztuk więcej...
 • Toyota Hilux GR Sport. Inspirowana Dakarem

  Toyota Hilux GR Sport. Inspirowana Dakarem

  Poniedziałek, 3 stycznia 2022 (11:41)
  Toyota Hilux GR Sport to nowa najwyższa wersja tego modelu. Samochód jest inspirowany sukcesami marki w Rajdzie Dakar.