Żegnamy manualne skrzynie biegów. Volkwagen robi pierwszy krok

​Producenci samochodów powoli rezygnują z rozwijania i produkowania manualnych skrzyń biegów. Pierwszym producentem, który podjął decyzję o całkowitej rezygnacji z przekładni manualnych jest Volkswagen, który od 2023 roku będzie sprzedawał wyłącznie auto z automatami, przy czym decyzja ta (na razie?) dotyczy tylko rynku chińskiego.

Spółka joint-venture Volkswagena w Chinach, SAIC Volkswagen od 2023 roku będzie produkowała wyłącznie samochody z automatycznymi skrzyniami biegów. Warto przy tym pamiętać, że Chiny są największym pojedynczym rynkiem samochodowym na świecie.

Zakład Volkswagena produkujący przekładnie manualne zostanie zamknięty

Produkcja manualnych skrzyń biegów ma zostać zakończona w marcu. W efekcie zakład SAIC Volkswagen w Szanghaju, który je produkował zostanie zamknięty.

Decyzja ma związek z rozwojem napędów alternatywnych. W samochodach hybrydowych typu plug-in oraz elektrycznych nie stosuje się manualnych skrzyń biegów. 

Skrzynie automatyczne są coraz lepsze

Ponadto w ostatnich latach automatyczne przekładnie mocno się rozwinęły, działają szybko i nie zwiększają zużycia paliwa. To wszystko powoduje, że są coraz chętniej wybierane przez kierowców. 

Możemy się spodziewać, że również w Europie coraz mniejsza liczba modeli będzie oferowana z manualnymi skrzyniami biegów.

Reklama

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: manualna skrzynia biegów | Volkswagen | Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama