Zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni wznowiły produkcję

Zakłady Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni w poniedziałek wznowiły produkcję. Obecnie nie wiadomo jednak, jak długo uda się ją utrzymać, sytuacja jest bowiem dynamiczna.

Oba zakłady wznowiły pracę po kilkunastodniowej przerwie spowodowanej niedoborami podzespołów i zerwaniem łańcucha dostaw po inwazji Rosji na Ukrainę.

Zakłady Volkswagen, zarówno w Poznaniu, jak i we Wrześni wstrzymały produkcję samochodów 10 marca.

W poniedziałek rzeczniczka spółki Patrycja Kasprzyk poinformowała, że wytwarzanie samochodów wznowiono zarówno w zakładzie w Poznaniu, w którym powstają Volkswageny Caddy oraz model T6.1, jak i w zakładzie we Wrześni, produkującym Volkswageny Crafter i bliźniacze MAN TGE, w tym w wersjach elektrycznych.

Reklama

Produkcja stanęła z powodu braku wiązek przewodów z Ukrainy

- 10 marca byliśmy zmuszeni czasowo zatrzymać produkcję w naszych zakładach, co było związane z niedoborami m.in. produkowanych na Ukrainie wiązek elektrycznych. Dzisiaj produkcja została wznowiona, jednak cały czas sytuacja jest bardzo dynamiczna - powiedział prezes zarządu Volkswagen Poznań Dietmar Mnich.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce. W czterech zakładach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni zatrudnia ponad 10 tys. osób.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy