Reklama

Wysokie C

Segment C obejmujący w 2001 roku niemal 5 mln sprzedanych w Europie Zachodniej samochodów, jest rynkiem o silnej konkurencji, na którym obecni są wszyscy producenci pełnych gam pojazdów oraz niektóre wyspecjalizowane marki. Stanowi jedną trzecią europejskiego rynku samochodowego i charakteryzuje się postępującym zmniejszeniem udziału klasycznych wersji nadwoziowych w związku z sukcesem kompaktowych vanów. Równolegle coraz większym sukcesem w grupie młodych klientów o indywidualistycznym nastawieniu, cieszą się kompaktowe hatchbacki.

Segment C ma podobny ciężar gatunkowy we wszystkich krajach europejskich, w których stanowi 30-35% rynku. W segmencie tym wyraźnie dominują hatchbacki i sedany, które w 2001 stanowiły 60% rynku, pomimo spektakularnego sukcesów wersji jednobryłowych, które zdobyły w 2001 roku 23% rynku w stosunku do 1% w 1996. Kombi stanowią natomiast 12,5% tego segmentu, a kabriolety i coupe jedynie 4%.

Wszyscy producenci oferujący pełne gamy pojazdów oraz kilka wyspecjalizowanych marek proponują w segmencie C imponującą ofertę, obejmującą niekiedy kilka modeli. Jej różnorodności, obejmującej kompaktowe hatchbacki i wany obok tradycyjnych sedanów towarzyszy zwiększenie zróżnicowania wymiarów samochodów, zarówno pod względem szerokości jak i wysokości. Najnowszym tego przykładem jest wspomniany renault megane II. Ale w kolejce czekają już kolejne tego typu auta, takie jak nowej generacji volkswagen golf, który na rynku pojawi się – podobnie jak megane II – w kilku wersjach nadwoziowych – oraz prezentowany na zdjeciu fiat stilo w odmianie kombi, a nieco później także minivana.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy