Reklama

Wspólne siły DaimlerChryslera i Forda

Jaka technologiczna nowość jest najważniejsza dla rozwoju światowej motoryzacji? Na to pytanie zwykle ciężko jest udzielić konkretnej odpowiedzi. Obecnie jednak naukowcy i inżynierowie zgodnie wymieniają jedno rozwiązanie - ogniwa paliwowe. Chodzi tutaj o paliwo, które w przyszłości będzie napędzać nasze pojazdy. Potrzeba jednak wielu lat badań i tysięcy testów, żeby osiągnąć wymierny efekt w tej dziedzinie. Aby przyspieszyć pracę nad ogniwami paliwowymi największe światowe koncerny motoryzacyjne - DaimlerChrysler i Ford oraz światowy lider w rozwoju technologii nowych paliw, firma Ballard postanowiły połączyć siły i podpisały kontrakt o współpracy w tej dziedzinie.

Ballard, który już od dawna zajmuje się rozwojem systemów napędowych na podstawie umowy wykupił większość akcji dwóch mniejszych firm również zajmujących się produkcją silników. Pierwszą z nich jest firma XCELLSIS, należąca w głównej mierze do DaimlerChryslera, zajmująca się produkcją i rozwojem silników zasilanych wodorem do samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów. Drugą wykupioną przez Ballarda firmą jest należący w większości do Forda, Ecostar. W jego zakładach powstają z kolei napędy elektryczne wykorzystywane w tramwajach, trolejbusach, pociągach i w wielu innych urządzeniach. W zamian za wykupione akcje Ballard zobowiązał się dostarczać w przyszłości konstruowane przez siebie silniki na ogniwa paliwowe do samochodów DaimlerChrysler i Ford. Oba koncerny pomogą Ballardowi w pracach nad nowymi rozwiązaniami, aby maksymalnie przyspieszyć badania i rozwój.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy