Reklama

Wodorowe nagrody dla BMW

BMW zdobyło dwie międzynarodowe nagrody na 14 Światowym Kongresie Wodoru, który odbył się w dniach 9-13 czerwca 2002 roku w Montrealu. Narodowa Organizacja Wodoru (National Hydrogen Association) nagrodziła dr Burkharda Goschela, dyrektora rozwoju BMW, za osiągnięcia w dziedzinie wprowadzania wodoru jako paliwa do napędu samochodów. Natomiast Międzynarodowa Organizacja na rzecz Wodoru (International Association for Hydrogen - IAHE) przyznała ogólną nagrodę dla BMW za doskonałe efekty w rozwoju i upowszechnianiu pojazdów napędzanych wodorem.

- Te nagrody są dla całej ekipy BMW pracującej nad rozpowszechnianiem wodoru jako alternatywnego paliwa do napędu samochodów - powiedział dr Burkhard Goschel. - Jesteśmy dumni, że nasze produkty są rozpoznawane i doceniane. Program BMW światowej trasy na rzecz czystej energii (CleanEnergy World Tour) ma na celu przedstawienie rozwiązań, które już niebawem wejdą w codzienne życie. Jeśmy pierwszym producentem, który stara się wprowadzić wodór, jako paliwo do napędu luksusowych pojazdów. Wierzymy, że jest to właściwa droga ku przyszłości.

Reklama

W Montrealu grupa naukowców BMW zaprezentowała swoje prototypowe rozwiązania - model 745h, czyli koncepcyjny pojazd zasilany wodorem, oraz pakiet zasilania wodorem dla MINI Coopera. Oba samochody, mimo, że zasilane wodorem charakteryzują się dynamiką i osiągami typowymi dla aut z obecnie stosowanymi silnikami.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wodór | wodór | paliwa | organizacja | nagrody | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje