Reklama

Włosi się boją. Fiat zamknie fabryki?

We Włoszech narastają obawy, że Fiat będzie zmuszony do zamknięcia którejś z tamtejszych fabryk.

Oficjalnej informacji na ten temat oczekuje nawet włoski rząd.

Do tej pory Fiat konsekwentnie dementuje plotki o zamykaniu fabryk we Włoszech. Fakty są jednak takie, że sprzedaż samochodów we Włoszech bardzo ostro spada (o ponad 20 proc.), recesja dotknęła również całą Europę.

W efekcie włoski koncern w Europie notuje straty (207 mln euro w pierwszym kwartale, 138 mln euro w drugim), wstrzymał rozwój nowych modeli, a borykając się z nadprodukcją wysyła pracowników na przymusowe urlopy. Zwyczajowa miesięczna wakacyjna przerwa (która wykorzystywana jest na konserwację maszyn) w fabryce w Pomigliano D'Arco, gdzie produkowana jest m.in. nowa panda, został przedłużona o 2 tygodnie. To oznacza, że zakład nie będzie pracował od 23 lipca do końca sierpnia.

Reklama

Prezes Fiata i Chryslera, Segio Marchionne niedawno poinformował, że w tym roku włoski koncern wyda na inwestycje 7,5 mld euro, tyle tylko, że zdecydowana większość z tej kwoty zostanie wydana poza Włochami.

Fiat posiada obecnie we Włoszech pięć zakładów produkujących samochody tej marki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiata

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy