Reklama

W fabryce Fiata będą produkowane chińskie auta

Należące do niedawna do Fiata zakłady samochodowe w Termini Imerese na Sycylii przejmie za zgodą włoskiego rządu importer samochodów z Chin.

Do tej pory udało mu się sprzedać na włoskim rynku 10 tysięcy pojazdów.

Fabryka w Termini Imerese koło Palermo powstała 41 lat temu. Produkowano w niej kolejno starą 500, malucha, pandę i punto, a ostatnio poprzednią generację lancii ypsilon. Nowa wersja tego popularnego modelu powstawać będzie już w Polsce, w Tychach, ponieważ Fiat postanowił zamknąć zakład na Sycylii.

Spośród kandydatów na przejęcie go ministerstwo przemysłu wybrało właśnie włoską grupę DR, która od 2006 roku w regionie Molise na południu kraju montuje samochody osobowe. Wykorzystuje do tego nadwozia importowane z Chin i silniki kupowane u Fiata.

Reklama

Chińsko-włoskie samochody, sprzedawane po konkurencyjnej cenie, znalazły już dziesięć tysięcy nabywców. Nadwozia stanowią kopię toyoty yaris (DR1), hyundaia atosa (DR2) i suzuki grand vitara (DR5).

Z perspektyw, jakie otwierają się przed starą fiatowską fabryką, zadowolonych jest 1500 dotychczasowych jej pracowników, którym w przeciwnym razie groziło bezrobocie.

DR5 na filmie:

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: fabryka fiata | Fiata

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy