Reklama

W 2005 roku nowy maluch z ... Polski?

Jak już informowaliśmy rozpoczął się proces przygotowawczy do produkcji przez Toyotę i PSA (Citroen i Peugeot), małych kompaktowych pojazdów przeznaczonych głównie na rynki Europy. Produkcja ma rozpocząć się w roku 2005. Nowe samochody sprzedawane będą w sieci Toyoty i obydwu marek PSA. Już za cztery lata więc w salonach pojawią się trzy nowe auta wielkości fiata seicento o różnym wyglądzie zewnętrznym ale o identycznych podzespołach.

Konstrukcja nowego samochodu opracowana zostanie wspólnie przez inżynierów japońskich i francuskich: wykorzystane w nim zostaną najnowsze osiągnięcia technologii. Te małolitrażowe pojazdy wyposażone będą w silnik benzynowy 1.0 litra lub 1.4 litrowy silnik Diesla. Pojazdy te przeznaczone będą głównie dla klientów po raz pierwszy decydujących się na zakup samochodu, a także właścicieli aut używanych czy przestarzałych.

Samochody produkowane w kooperacji dwóch koncernów podzielone zostaną na dwie grupy, z których każda posiadać będzie własne modele i wyróżniającą je stylistykę; natomiast konstrukcja wszystkich aut oparta będzie na wspólnych podzespołach. Toyota zajmie się przygotowaniem procesu produkcji, a PSA Peugeot Citroen odpowiedzialny będzie za dostarczenie części i podzespołów. Obydwa koncerny utworzą spółkę joint venture z równym udziałem. Umowy końcowe podpisane zostaną do końca roku. Koszt całkowitej inwestycji oszacowano na 1.5 miliarda euro. Pod koniec roku zapadnie decyzja gdzie wybudowana zostanie nowa fabryka. Być może powstanie ona w Polsce.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy