Reklama

Volkswagen Poznań - najlepszy wynik

Fabryka Volkswagen Poznań osiągnęła w roku 2004 najlepszy wynik w swojej dotychczasowej historii. W porównaniu do roku 2003 produkcja samochodów wzrosła tam o 193,9 procenta i wyniosła w 121.760 sztuk.

Wynikiem 121.387 sprzedanych w ubiegłym roku samochodów poznańska fabryka Volkswagena potroiła wysokość swojej sprzedaży z roku 2003.

Zadecydował o tym sukces rynkowy nowych modeli: transportera T5, którego produkcja w Polsce właśnie się kończy i caddy. Zwłaszcza Caddy, produkowany w Europie wyłącznie w Poznaniu, cieszy się dużym uznaniem.

Dzięki temu hale produkcyjne poznańskiej fabryki Volkswagena opuściły w ubiegłym roku 92.003 samochody tego modelu.

Również dla zakładu produkcji samochodów specjalnych i odlewni fabryki Volkswagen Poznań ubiegły rok wiązał się z sukcesami. Produkcja samochodów specjalnych przekroczyła 9.000 sztuk, co oznacza wzrost o przeszło 300 procent w porównaniu do roku 2003.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fabryka | produkcja samochodów | Volkswagen

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy