Trzy nowe crossovery od Seata!

Na zakończonym kilka dni temu salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutował pierwszy crossover spod znaku Seata - model Ateca. Na tym jednak ambicje hiszpańskiego producenta się nie kończą.

Firma z katalońskiego Martorell pracuje już nad kolejnymi pojazdami z podwyższonym zawieszeniem. Docelowo, oprócz modelu Ateca, do salonów trafić mają jeszcze dwa inne modele tego segmentu.

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku zadebiutuje mniejszy brat najnowszego pojazdu spod znaku Seata. Auto, które - tak samo jak Ateca - bazować będzie na modułowej platformie MQB Volkswagena, rzucić ma wyzwanie mniejszym crossoverom pokroju Nissana Juke’a czy Opla Mokki.

Wiadomo, że samochód opracowywany jest w centrali Seata w Martorell, gdzie ma być montowany. Szczegóły techniczne pozostają tajemnicą, można jednak zakładać, że tempo prac konstrukcyjnych zależne jest od postępów nad projektem nowego Seata Ibizy.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że mniejszy brat Seata Ateca zadebiutuje już w przyszłym roku na salonie w Genewie. Dłużej poczekać trzeba będzie na flagowego, dużego suva opracowywanego wspólnie z Volkswagenem i Skodą. Auto będzie konstrukcyjnym bliźniakiem przedłużonego Volkswagena Tiguana i nowej Skody, która - najprawdopodobniej - otrzyma nazwę Kodiak.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy