Reklama

Toyota wraca do wyścigu Le Mans. Z... hybrydą

Mamy dobre wiadomości dla fanów Toyoty. Japoński producent zamierza powrócić do świata samochodowych wyścigów.

Już w przyszłym roku, na starcie legendarnych, 24-godzinnych zawodów w Le Mans pojawi się nowy bolid ze znaczkiem japońskiego producenta. W przeciwieństwie do konstrukcji Audi i Peugeota, nie będzie to jednak samochód napędzany olejem napędowym. Toyota zadeklarowała, że jej auto posiadać będzie napęd hybrydowy.

Co ciekawe, jedynie zespół napędowy pochodzić będzie z Japonii. Nad pozostałymi aspektami budowy pojazdu pracują specjaliści z oddziału Toyoty w Kilonii.

Nowe, zbudowane zgodnie ze specyfikacją LMP1, auto ma być gotowe już na początku przyszłego roku, tak by inżynierowie mieli dość czasu na testy przed startem w Le Mans 24. Oprócz Le Mans, auto ma się również pojawić w innych wyścigach serii FIA Endurance World Championship w 2012 roku.

Reklama

Ostatni raz Toyota pojawiła się na starcie w Le Mans w 1999 roku z modelem GT-one.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy