Toyota utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku

Toyota zakończyła kolejny miesiąc na pierwszym miejscu pod względem rejestracji samochodów osobowych. Wyniki z pierwszych 20 dni grudnia również wskazują na to, że Toyota jest coraz bliżej pozycji lidera polskiego rynku w 2020 roku.

W okresie od stycznia do listopada Toyota zajęła pierwsze miejsce na rynku aut osobowych, z udziałem 14,4%. Grudzień zapowiada się na kolejny udany miesiąc dla marki. W ciągu pierwszych 20 dni miesiąca Toyota zarejestrowała najwięcej samochodów, odpowiadając za 14,2% rynku aut osobowych.

Oferta wyprzedaży rocznika 2020 obejmuje nie tylko rabaty na samochody i obniżki na dodatkowe wyposażenie, ale także bon rabatowy na akcesoria o wartości 1000 zł dla wybranych modeli. Ponadto wersje hybrydowe otrzymują EkoBonus, za pomocą którego Toyota przekazuje klientom obniżkę akcyzy przyznaną samochodom hybrydowym. EkoBonus w wysokości 1,5% dotyczy hybryd z silnikiem poniżej 2 l, a zatem Yarisa, Corolli i Toyoty C-HR, zaś EkoBonus 7,3% obejmuje modele z większymi silnikami, czyli RAV4 Hybrid i Camry Hybrid.

Reklama

Yaris Classic i Yaris nowej generacji od 48 000 zł

Oferta wyprzedaży obejmuje dwie generacje Yarisa, co przyczyniło się do tego, że miejska Toyota zajmuje pierwsze miejsce w segmencie zarówno w listopadzie i pierwszych dwudziestu dniach grudnia, jak i od początku roku. Obecnie Yaris odpowiada za ponad 1/4 sprzedaży samochodów segmentu B w kraju - w listopadzie było to 26%, zaś w pierwszych 20 dniach grudnia 25%.

Yaris Classic, czyli model 3. generacji, jest dostępny od 48 000 zł. To jeden z nielicznych modeli segmentu B dostępnych za mniej niż 50 000. Podstawowa wersja obejmuje silnik 1.0 o mocy 72 KM oraz klimatyzację, system audio z Bluetooth oraz systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego. Ten sam model z silnikiem 1.5 o mocy 111 KM kosztuje 51 000 zł, a wersja hybrydowa o mocy 100 KM z automatyczną, dwustrefową klimatyzacją i automatyczną skrzynią biegów w standardzie jest oferowana za 69 900 zł.

Yaris nowej generacji kosztuje od 56 900 zł. Podstawowa wersja z silnikiem 1.0 72 KM jest wyposażona m.in. system automatycznego powiadamiania ratunkowego eCall, Toyota Safety Sense, system multimedialny z ekranem dotykowym 7 cali, sterowany przyciskami na kierownicy, z Android Auto, Apple CarPlay i usługami łączności Toyota Connected Car, a także w klimatyzację,  lampy przeciwmgielne i światła LED z tyłu i do jazdy dziennej.

Lider wśród najmniejszych aut

Liderem w swoim segmencie jest także Aygo, którą wybiera prawie 40% nabywców samochodów z segmentu A. Ceny modelu zaczynają się od 38 300 zł, a najwyższa, specjalna wersja wyposażenia JBL Edition z szaro-pomarańczowym nadwoziem kosztuje 53 000 zł. Podstawowe wyposażenie zawiera m.in. światła do jazdy dziennej i tylne światła pozycyjne LED, wspomaganie pokonywania podjazdów, klimatyzację oraz system audio z Bluetooth i sterowaniem przyciskami na kierownicy.

Najpopularniejszy model Toyoty

W pierwszych 20 dniach grudnia najpopularniejszym samochodem w kraju była Corolla. Model ten w tym roku wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce, a obecnie w rozliczeniu od początku roku jest drugi. Model ten zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku i jest dostępny jako sedan, hatchback i kombi. Gama napędów obejmuje aż dwa układy hybrydowe - oparty na silniku 1.8 o łącznej mocy 122 KM oraz z silnikiem 2.0 184 KM.

Corolla sedan kosztuje od 71 900 zł, otrzymując m.in. pakiet Toyota Safety Sense, system eCall, system multimedialny z ekranem dotykowym 8 cali, Android Auto, Apple CarPlay i usługami łączności Toyota Connected Car oraz światłami do jazdy dziennej LED.

Napęd hybrydowy dominuje w sprzedaży Toyoty C-HR i RAV4

Dużym zainteresowaniem cieszą się także SUV-y Toyoty. RAV4 zajął pierwsze miejsce w segmencie średniej wielkości SUV-ów zarówno w listopadzie, jak i w pierwszych 20 dniach grudnia. Model ten w wyprzedaży jest dostępny od 116 900 zł, a rabaty sięgają 22 000 zł. Wersja hybrydowa o mocy 218 KM kosztuje od 125 500 zł.

W przypadku kompaktowego crossovera Toyota C-HR napęd hybrydowy zdecydowanie dominuje w gamie modelu - wybiera go aż 88% klientów. Mają oni do wyboru układ o mocy 122 KM z silnikiem 1.8 oraz 184-konny napęd z silnikiem 2.0. Pierwszy z nich z podstawową wersją Comfort można nabyć za 102 900 zł, zaś mocniejszy jest dostępny od drugiej wersji Style za 116 900 zł. Podstawowa wersja Toyoty C-HR z silnikiem benzynowym 1.2 Turbo kosztuje teraz 85 900 zł. Dynamiczny design crossovera Toyoty podkreślają najbogatsze wersje Selection i Selection Orange z dwukolorowym nadwoziem.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy