Toyota Land Cruiser. 4 lata oczekiwania na auto!

​Toyota Land Cruiser okazuje się tak wielkim bestsellerem, że Japończycy mają duży problem z realizacją zamówień. Cierpi na tym szczególnie ich własny, japoński rynek, na którym na odbiór zamówionego samochodu czeka się... 4 lata.

O sprawie doniósł branżowy serwis Automotive News. Po premierze nowego Land Cruisera serii 300 w sierpniu 2021 roku klienci kupujący ten model w Japonii zostali objęci zakazem sprzedawania samochodów przez pierwszy rok od nabycia, co miało ukrócić spekulacje. To jednak nie wystarczyło.

Obecnie Japończycy, którzy chcą zamówić swojego Land Cruisera, są informowani, że odbiór auta nastąpi dopiero za cztery lata. Co ciekawe, Toyota twierdzi, że tak długi czas oczekiwania nie jest spowodowany kryzysem na rynku półprzewodników, ale ale po prostu ogólną długoterminową sytuacją rynkową. 

Toyota tylko 10 procent produkcji Land Cruisera przeznacza na japoński rynek, pozostałe samochody trafiają na eksport. Największymi odbioracmi są bogate państwa Bliskiego Wschodu, do których trafia około 2/3 całej produkcji.

Reklama

W 2021 roku Toyota sprzedała na całym świecie ponad 144 tys. egzemplarzy Land Cruisera, przy czym liczba ta obejmuje egzemplarze poprzedniej (200) i obecnej (300) generacji.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Land Cruiser | sprzedaż samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy