Toyota GAZOO Racing na Tokyo Auto Salon 2022

Na rozpoczynającej się dzisiaj wystawie Tokyo Auto Salon 2022 zespół Toyota GAZOO Racing (TGR) pokazał kilka nowości, które zainteresują zwłaszcza pasjonatów wyścigów i rajdów samochodowych.

Toyota GAZOO Racing od lat wspiera swoich klientów zaangażowanych w sporty motorowe.

I właśnie z myślą o nich, a konkretnie o kierowcach startujących w wyścigach w kategorii GT3 - na najwyższym poziomie rywalizacji dla zespołów prywatnych - TGR opracowało model GR GT3 Concept, który ma swoją premierę na Tokyo Auto Salon 2022.

Ponadto na tokijskich targach zaprezentowany został GRMN Yaris w limitowanej do 500 egzemplarzy wersji.

Lżejszy o 20 kg w porównaniu do dotychczas oferowanych 212-konnych Yarisów. Obniżenie masy własnej uzyskano m.in. poprzez zastosowanie karbonowej maski silnika i dachu.

Reklama

Do tego Toyota GRMN Yaris została obniżona o 10 mm a nadwozie poszerzono, także o 10 mm. Odelżone Yarisy będą dostępne tylko w loterii rezerwacyjnej dla japońskich klientów.

Bezemisyjny SUV i GR Heritage Parts Project

Na trwających w dniach 14-17 stycznia wystawie Tokyo Auto Salon 2022 zwiedzający będą mogli także zobaczyć m.in. Toyotę bZ4X GR Sport Concept.

Auto bazuje na pierwszym elektrycznym modelu Toyoty, który ma mieć silnik generujący 204 KM i trafić do sprzedaży na Starym Kontynencie w 2022 roku.

Na jego podstawie tego SUV-a w Tokio zaprezentowano usportowioną odmianę z felgami o dużej średnicy, ze sportowymi fotelami oraz z matowymi panelami nadwozia - jedne z głównych wyróżników bZ4X GR Sport Concept.

Na stoisku Toyoty będzie można obejrzeć również części GR Heritage Parts.

Podzespoły trafią do dystrybucji w 2022 roku i są to elementy do kultowych modeli japońskiej marki, jak Supra A70, Supra A80, Toyota 2000GT, Land Cruiser 40 oraz do Corolli AE86 z nadwoziem Levin i Sprinter Trueno.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Yaris | concept car
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama