Tesla otworzyła pierwszy sklep w Gdańsku. Można się umówić na jazdę

To bez wątpienia dobra informacja dla fanów elektormobilności i samochodów Elona Muska. Amerykański producent otworzył swój pierwszy pop-up store w Gdańsku. Jednocześnie to trzecia lokalizacja marki na terenie naszego kraju.

Tesla otworzyła swój pierwszy pop-up store w Gdańsku. Niewielki sklep amerykańskiego przedsiębiorstwa pojawił się  przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 - tuż naprzeciwko Polsat Plus Areny. Jest to jednocześnie trzecia lokalizacja punktów sprzedaży amerykańskiego producenta w naszym kraju. Pozostałe znajdują się w Warszawie i Katowicach, a w Poznaniu i Wrocławiu klienci mogą skorzystać z dwóch niewielkich punktów samoobsługowych.

Reklama

W nowym lokalu w Gdańsku, zainteresowani elektrycznymi samochodami mogą uzyskać wszelkie informacje na temat poszczególnych modeli oraz porozmawiać o nich z pracownikami Tesli. Jednocześnie będą mogli się umówić na jazdy próbne najnowszym Modelem 3 i Modelem Y. Sam pop-up store będzie pełnił funkcję tymczasowego hubu Tesli na terenie miasta, aż do oddania pełnoprawnego Centrum Tesli z funkcjami sprzedaży, serwisem samochodowym i obsługą dostawy.

Tesla notuje rekordy na rynku europejskim

Tesla to marka, której bez wątpienia nie trzeba przedstawiać. Dość powiedzieć, że przedsiębiorstwo należące do Elona Muska z roku na rok notuje prawdziwe rekordy sprzedażowe - także w Europie. W całym poprzednim roku Tesla sprzedała blisko 255 tys. sztuk Modelu Y na Starym Kontynencie. W ten sposób elektryczny crossover wyprzedził znajdującą się na drugim miejscu Dacię Sandero - czterokrotnego zwycięzcę w miesięcznych zestawieniach sprzedaży w Europie.

Polacy marzą o Tesli. To dla nas symbol luksusu.

Bez wątpienia do tak dobrych wyników amerykańskiego producenta, przyczyniły się atrakcyjne ceny. Z powodu agresywnej polityki prowadzonej przez Elona Muska, obecny koszt zakupu elektrycznej Tesli Model Y wynosi na polskim rynku 194 990 zł. Trudno w tej cenie znaleźć równie przestronne, elektryczne auto. Mając to na uwadze nie dziwi, że firma kontynuuje swoją ekspansję. Najlepszym tego przykładem może być najnowsza inwestycja na północy Polski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Gdańsk | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy