Reklama

Szef koncernu motoryzacyjnego: "Elektromobilność to też zagrożenia"

Carlos Tavares, dyrektor generalny globalnego koncernu motoryzacyjnego Stellantis sugeruje, że nagła elektryfikacja niesie za sobą spore ryzyko ekonomiczne i społeczne.

Dyrektor generalny koncernu Stellantis, w skład którego wchodzą m.in. marki marki Citroen, Peugeot, Fiat, Chysler, Alfa Romeo, Jeep, krytycznie odniósł się do planów europejskich polityków.

Chodzi konkretnie o szybkie przejście z samochodów napędzanych silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi na pojazdy elektryczne.

Carlos Tavares w wywiadzie dla europejskich mediów stwierdził, że biorąc pod uwagę obecny miks energetyczny w Europie, samochód elektryczny musi przejechać 70 000 kilometrów, aby zrekompensować ślad węglowy wynikający z produkcji akumulatora.

Reklama

Według Tavares'a  na ten moment lepszą alternatywą dla elektryków jest napęd hybrydowy, który kosztuje o połowę mniej niż auta typu BEV (ang. Battery Electric Vehicle).

- Jasne jest, że elektryfikacja jest technologią wybieraną przez polityków, a nie przez przemysł - mocno zaznaczył szef koncernu Stellantis, dodając, że dążenie do zakazu produkcji pojazdów z silnikami spalinowymi do 2035 roku oznacza, że europejscy producenci samochodów muszą szybko rozpocząć przebudowę a co za tym idzie całych łańcuchów dostaw.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stellantis | samochody elektryczne

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy