Reklama

Samochodowa rewolucja w UE

Komisja Europejska częściowo uwolni handel samochodami w krajach Piętnastki. Bariery znikać będą stopniowo - w ciągu najbliższych 3 lat. Celem zmian jest obniżenie i wyrównanie cen samochodów w całej Unii Europejskiej. Reforma zacznie się z początkiem października. Komisja Europejska zapowiada, że właściciele firmowych salonów samochodowych nie będą już mieli obowiązku prowadzenia serwisów dla sprzedawanych aut. Będą mogli zlecić wykonanie tych usług podwykonawcy.

Dealerzy otrzymają też prawo sprzedawania samochodów różnych marek w tych samych salonach. Pod jednym dachem Mercedes sąsiadować będzie z Fiatem i Peugeotem.

Właściciele warsztatów samochodowych będą mogli zaopatrywać się w części zamienne tam, gdzie będą chcieli, a koncerny samochodowe nie będą już mogły im tego zabronić, bądź domagać się "pośrednictwa". W zamian będą miały obowiązek udzielania wszystkim warsztatom - także tym niezależnym - informacji technicznych potrzebnych do naprawy samochodu.

Jeżeli warsztat spełni określone normy techniczne, koncern nie będzie mógł mu odmówić autoryzacji, czyli np. prawa do wykonywania okresowych przeglądów.

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Komisja Europejska | rewolucja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy