Reklama

Saabem taniej i czyściej

Szalejące ceny paliwa powodują, że producenci coraz intensywniej prowadzą prace nad napędami alternatywnymi. Co prawda do całkowitego wyeliminowania silnika spalinowego jeszcze daleka droga, jednak różnymi sposobami można dążyć do ograniczenia zużycia paliwa.

Saab sprzedał właśnie pierwszemu klientowi (szwedzkiej firmie wypożyczającej samochody) Saaba 9-5 2.0t BioPower. To jednak dopiero początek. Firmy podpisały kontrakt na kolejne 200 pojazdów, które dostarczone zostaną jesienią. W całej Szwecji złożono już 2500 zamówień na te samochody.

Saab 9-5 BioPower posiada silnik zasilany bioetanolem. W przeciwieństwie do benzyny spalanie bioetanolu nie powoduje zwiększenia w atmosferze poziomu związków węgla, które m.in. są odpowiedzialne za globalne ocieplenie. Dzieje się tak, bowiem podobna ilość CO2, która zawarta jest w spalinach ulega zużyciu podczas hodowli roślin użytych następnie do produkcji bioetanolu.

Silnik Saaba może pracować również na tradycyjnej benzynie, a także na różnych mieszaninach bioetanolu i benzyny.

Co jednak najważniejsze - użytkowanie Saaba BioPower jest o 40 procent tańsze niż jego benzynowego odpowiednika.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: saab | paliwa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy