Reklama

Ruszyła produkcja patriota

Z fabryki Chryslera w amerykańskim Belvidere wyjechał wczoraj pierwszy jeep patriot. To kolejny samochód koncernu po jeepie compass i dodge'u caliber, produkowany w tych zakładach.

Prototyp patriota debiutował w 2005 roku na salonie we Frankfurcie. W kwietniu bieżącego roku zaprezentowano wersję produkcyjną.

Patriot będzie napędzany z silnikiem benzynowym o pojemności 2.4 l, mocy 172 KM i momencie 224 Nm z układem zmiennych faz rozrządu. Może on współpracować z bezstopniową skrzynią CVT lub z pięciobiegowym "manualem". Napędzany będzie (w zależności od wersji) na dwa lub cztery koła.

Ponadto specjalnie na rynki europejskie przygotowano wersję z silnikiem wysokoprężnym o mocy około 150 KM oraz manualną, sześciostopniową skrzynią biegów.

Patriot został oparty na tej samej płycie podłogowej co dodge caliber. Ma 4.41 m długości, 1.76 szerokości i 1.64 wysokości. Rozstaw osi to 2.64 m. Przedni zwis wynosi 88.3 cm, a tylny - 89.3 cm.

Pierwsze samochody trafią do europejskich salonów jesienią przyszłego roku.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeep Patriot

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy