Renault do serwisu

Wadliwe mocowanie pasów bezpieczeństwa w samochodach Renault Scenic może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia konsumentów - poinformował producent. Na polski rynek trafiło blisko 6 tysięcy takich aut.

Informacje przekazane przez przedsiębiorcę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczą samochodów Renault Scenic oraz Renault Grand Scenic, wyprodukowanych w okresie od 1 lutego 2003 r. do 12 grudnia 2005 r.

W samochodach z powodu luzu w mocowaniu zamków pasów bezpieczeństwa tylnych foteli, może dojść do odkręcenia się śruby przytwierdzającej zamek, co w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo pasażerów.

Producent aut poinformował Prezesa Urzędu o rozpoczęciu bezpłatnej akcji serwisowej mającej na celu wymianę wadliwych części. Ponadto zobowiązał się powiadomić wszystkich właścicieli samochodów, które mogą być dotknięte wadą, o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. W Polsce kontrolą objętych zostanie 5839 pojazdów.

Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent jak i dystrybutor zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyska informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Renault Scenic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy