Rekordowe wyniki Opla w Polsce

W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3568 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Był to najlepszy czerwiec od 2000 roku. Łącznie w pierwszym półroczu do klientów trafiło 19 026 samochodów, czyli o 14,5% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 16 622 sztuk. Dla Opla w Polsce było to najlepsze pierwsze półrocze od 2004 roku.

Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do czerwca jest Astra - 7368 sztuk, która notuje kolejne rekordy. Czerwiec to najlepszy miesiąc dla tego modelu od grudnia 2008 roku. Na drugiej pozycji uplasowała się Corsa z wynikiem 3493 egzemplarze, trzecie miejsce zajęła Mokka (2332 sztuki). W pierwszym półroczu te właśnie modele Opla znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych przez klientów indywidualnych aut w Polsce.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Samochód Roku 2016 - nowa Astra radzi sobie znakomicie, jej sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o ponad 42%. Po pierwszym półroczu model ten jest liderem na rynku klientów indywidualnych. - powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. Teraz skupiamy się już na drugim półroczu i kolejnych premierach w gamie Opla. Właśnie rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na nową Zafirę, czyli rodzinnego minivana w nowej odsłonie. Jesienią w salonach Opla pojawi się najnowsza generacja naszego bestsellerowego kompaktowego SUVa - Mokka X. - dodał Mieczkowski.

Reklama

Na polskim rynku właśnie debiutuje nowa wersja Opla Zafiry. Tego rodzinnego minivana można teraz zamówić w cenie od 79 950 zł. Kiedy model trafi do salonów w październiku, będzie starał się przyciągnąć klientów do salonów między innymi sprawdzonymi już zaletami poprzednika, takimi jak system foteli Flex7, ergonomiczne przednie fotele posiadające certyfikat AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), bagażnik rowerowy FlexFix oraz regulowane zawieszenie FlexRide.

Jesienią na polskim rynku zadebiutuje również nowy Opel Mokka X. Auto będzie się wyróżniało świeżą stylistyką nadwozia, nowym wnętrzem i system multimedialnym. Oprócz dostępnych od niedawna jednostek wysokoprężnych 1.6 CDTi pod maskę Mokki X trafi także silnik benzynowy 1.4 Direct Injection Turbo, który wzbogaci ofertę jednostek napędowych i będzie współpracować z automatyczną skrzynią biegów, systemem Start/Stop oraz napędem na wszystkie koła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy