Reklama

Rekordowa sprzedaż Jaguara

Już piąty rok z rzędu Jaguar poprawia rekord sprzedaży swoich pojazdów na całym świecie. W 2002 r. brytyjska marka sprzedała ponad 130 tysięcy aut w 64 krajach świata, co okazało się wynikiem o blisko 29% lepszym w stosunku do roku 2001.

Najchętniej kupowanym modelem Jaguara był X-Type, który od momentu debiutu w 2001 roku znalazł już 100 tysięcy nabywców, a tym samym stał się najszybciej sprzedawanym jaguarem w historii marki.

Z trzech fabryk, które zajmują się produkcją aut Jaguara w Wielkiej Brytanii (Coventry, Birmingham i Liverpool), aż 75% pojazdów zostało wyeksportowanych na zagraniczne rynki. Największym odbiorcą okazały się Stany Zjednoczone, gdzie sprzedano 61 tysięcy samochodów tej marki, uzyskując 37-procentowy wzrost w stosunku do 2001 roku. Blisko połowę tej liczby stanowiła sprzedaż Jaguara X-Type.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy