Ponad 38 tys. zł premii! Tyle płacą pracownikom w Porsche!

Za kolejny bardzo udany rok Porsche dziękuje w ten sposób zatrudnionym przez firmę aż 15 600 osobom. A jest i za co dziękować, i z czego wypłacać - po 8911 euro premii na głowę.

Dla Porsche rok 2015 był wyjątkowo udany, a dokładnie - najlepszy w historii marki. Firma sprzedała na świecie w sumie 225 121 samochodów. To aż o 19% więcej niż w roku 2014. Przełożyło się to także na rekordy w wynikach finansowych.

Wzrost przychodów skoczył o jedną czwartą - do 21,5 miliarda euro. Również o jedną czwartą większy był zysk operacyjny, który osiągnął kwotę 3,4 miliarda euro. Dla firmy to piąty rekordowy rok z rzędu!

Co szczególnie warte podkreślenia, programem premii objęty jest każdy pracownik firmy, niezależnie od jego stanowiska czy rangi pełnionej funkcji. Kwotę wypłaty podzielono na dwie części - 8211 euro (równowartość ok. 35 300 zł) przelewane jest bezpośrednio na konta pracowników, a kolejne 700 euro (ok. 3000 zł) przekazywane im w postaci wkładu na indywidualne fundusze emerytalne.

Reklama

Konkretne sumy są dostosowywane do wymiaru i okresu zatrudnienia w nagradzanym 2015 roku. I nie ma tu żadnych haczyków - osoba zatrudniona na pełnym etacie, która pracuje na sukces firmy od początku 2015 roku, dostaje pełną kwotę bonusu. Jeśli pracuje w mniejszym wymiarze godzin lub zatrudniono ją w trakcie trwania 2015 roku, dostaje nagrodę proporcjonalnie pomniejszoną.

Pracownikom Porsche naprawdę można pozazdrościć, bo tegoroczne premie nie są jednorazowym gestem hojności zarządu Porsche. W zeszłym roku w podobny sposób trafiły na ich konta nagrody wysokości 8600 euro. W 2014 wypłaty sięgały 8200 euro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy