Reklama

Pamiętasz Mercedesa 190?

W przyszłym roku w ofercie Mercedesa pojawi się całkiem nowa klasa C. Samochód powstawać ma w czterech fabrykach: w Niemczech, RPA, Chinach i USA.

Myli się jednak ten kto sądzi, że obecny model nie cieszy się już powodzeniem wśród nabywców. Przedstawiciele Mercedesa poinformowali właśnie, że produkowane od 2007 roku auto znalazło już 2,3 mln nabywców!

Fani marki ze Stuttgartu mają również inne powody do radości. Począwszy od 1982 roku, gdy w ofercie Mercedesa pojawił się model 190 - firmie łącznie udało się sprzedać aż 10 mln egzemplarzy modeli 190 i klasy C!

Model 190 zadebiutował w grudniu 1982 roku i był pierwszym - po długiej przerwie - modelem, który nie wpisywał się wymiarami w segment pojazdów klasy wyższej średniej. Z tego względu auto szybko dorobiło się uszczypliwego miana "baby benza".

Reklama

Mimo tego projektując samochód inżynierowie Mercedesa wykonali kawał dobrej roboty. Auto miało klasyczną budowę - umieszczony wzdłużnie z przodu silnik napędzał koła tylnej osi. W zawieszeniu tej ostatniej zastosowano nowoczesny układ wielowahaczowy, który zaadaptowano później do legendarnego W124.

Model 190, noszący w nomenklaturze Mercedesa oznaczenie W201 przetrwał w ofercie niemieckiej marki do 1993 roku, gdy zastąpił go typoszereg W202, czyli pierwsza klasa C.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy