Reklama

Nowy mały opel

Opel, który do niedawna bardzo dotkliwie odczuwał skutki światowej recesji wprowadza w życie plan mający zażegnać widmo bankructwa raz na zawsze.

Recepta nie jest być może zbyt oryginalna, ale może okazać się bardzo skuteczna. Zachęceni sukcesem nowej generacji astry, inżynierowie Opla postanowili uruchomić produkcję zupełnie nowego modelu. Wybór padł na niewielkie auto miejskie, które uzupełnić ma ofertę niemieckiej firmy do 2013 roku.

Reklama

O samym pojeździe wiadomo niewiele. Pewne jest, że auto pozycjonowane będzie w ofercie poniżej corsy. Zbudowany od podstaw samochód czerpać ma z koncepcyjnego modelu o nazwie trixx zaprezentowanego w 2004 roku w Genewie. Pokazany wówczas przez Opla pojazd koncepcyjny wymiarami zbliżony jest do smarta. Wyposażono go w 1,3-litrowego turbodiesla CDTI.

Auto miało ponadto rozsuwane drzwi, a także zdejmowaną część dachu, dzięki czemu niewielki samochodzik mógł transportować w pionie przedmioty o dużych gabarytach. W zależności od konfiguracji do wnętrza pomieścić się mogło od dwóch do trzech dorosłych osób.

Wiadomo już, że pojazd produkowany będzie w niemieckiej fabryce w Eisenach, w którą producent zainwestował ostatnio 90 milionów euro. Uruchomienie produkcji nowego modelu ma być gwarancją zatrudnienia nie tylko dla pracowników w Eisenach ale również w hiszpańskiej Saragossie. Po uruchomieniu produkcji w Niemczech, do Hiszpanii przeniesiona ma zostać duża część produkcji corsy.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: auto | opel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje