Nowe sportowe audi?

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich fanów Audi. Jest wysoce prawdopodobne, że po ultrasportowym modelu R8 i niezwykłej urody A5 coupe paletę sportowych modeli marki z Ingolstadt uzupełni kolejny samochód.

Pracownicy Audi donoszą, że w firmie toczą się właśnie poważne rozmowy na temat możliwości uruchomienia seryjnej produkcji modelu R4 opartego konstrukcyjnie na audi e-tron, które zadebiutowało na styczniowym salonie samochodowym w Detroit.

Wprawdzie, jak zaznaczają przedstawiciele niemieckiej firmy, w przypadku tego modelu nie muszą oni działać pod presją czasu, bo samochód nie jest następcą żadnego z obecnie produkowanych aut, ale ogromne zainteresowanie, jakie e-tron zbudził w Detroit może przełożyć się na przyspieszenie decyzji o produkcji.

Na temat danych technicznych auta, póki co, niewiele wiadomo. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że samochód, podobnie jak R8, będzie miał wykonane z aluminium nadwozie (z ramą przestrzenną) i umieszczony centralnie silnik. Napęd, jak na sportowy samochód przystało, trafiać ma na koła tylne.

Zaprezentowany w Detroit model e-tron ma 3,94 m długości, rozstaw osi to 2,43 m. Do napędu służą dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 204 KM. Trudno jednak przypuszczać, by takie rozwiązanie zastosowano również w wersji produkcyjnej.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tron | detroit | Audi | sportowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy